Ndërlidhjet

TIRANË


Kryetari i kuvendit te Kosovës Kol Berisha, ka mbërritur për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Takimin e parë e zhvilloi me homologun Jozefina Topalli, e cila tha se se shteti shqiptar garanton mbeshtetje maksimale për paqe dhe siguri ne rajon.
“Ne vleresojme shume punen seriozitetin e perfaqesuesve tuaj ne negociatat per statusin përfundimtar që padyshim do te jete pavaresia permes garantimit te te drejtave te pakicave dhe mosndryshimit te kufinjve”, ka thene Topalli.
Ndersa kryeparlamentari Berisha, ka thënë se Kosova nuk ka pretendime territoriale, dhe se qëllimi kryesor është statusi i Kosovës.
XS
SM
MD
LG