Ndërlidhjet

TIRANË


Kryetari i kuvendit te Kosovës Kol Berisha, ka mbërritur për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Takimin e parë e zhvilloi me kryeparlamentaren, Jozefina Topalli e cila tha se shteti shqiptar garanton mbështetje maksimale për paqe dhe siguri ne rajon.
“Ne vleresojmë shumë punën seriozitetin e përfaqësuesve tuaj në negociatat për statusin përfundimtar, që padyshim do të jetë pavarësia, përmes garantimit të të drejtave të pakicave dhe mos ndryshimit të kufijve”- tha zonja Topalli.
Ndërsa kryeparlamentari Kol Berisha, u shpreh se Kosova nuk ka pretedime territoriale dhe se qëllimi kryesor është statusi i Kosovës.
XS
SM
MD
LG