Ndërlidhjet

BAGDAD


Autoritetet irakiane thanë se një makinë bombë shpërtheu sot pranë një xhamie Shiite në qytetin Musayib në jug të Bagdadit, duke vrarë të paktën gjashtë persona dhe plagosur mbi 10 të tjerë. Sulmi vjen një ditë pas sulmeve vetëvrasëse në një xhami shiite në Bagdad, ku si pasojë humbën jetën mbi 70 persona.
XS
SM
MD
LG