Ndërlidhjet

Neshvill


Autoritetet në shtetin amerikan të Tenesi thanë se 11 njerëz mbeten të vrarë dje, si pasojë e një valë tornadosh që goditi jugun e vendit. Ndërkaq një seri tornadosh dhe stuhish ere që goditën të dielen e kaluar Shtetet e Bashkuara vranë 28 persona, përshirë 24 në Tenesi.
XS
SM
MD
LG