Ndërlidhjet

BALAKOT


Pakistani sot shënon gjashtë muaj që prej tërmetit shkatërrimtar të tetorit të kaluar, i cili vrau më shumë se 70 mijë njërëz ndërsa 2 milion të tjerë mbetën të pastrehë. Zyrtarët thonë se mbetet ende shumë punë për tu bërë, në mënyrë që të mbijetuarit, të ndërtojnë shtëpitë dhe fshatrat e tyre.
XS
SM
MD
LG