Ndërlidhjet

BAGDAD


Pjesëtarët e ushtrisë amerikane sot kanë vrarë tetë kryengritës të dyshuar gjatë një ndërhyrjeje në veri të Bagdadit, ka njofutar ushtria e Shteteve të Bashkuara. Sipas këtij njoftimi, përleshjet kishin arritur kulmin kur trupat kishin rrethur një shtëpi dhe një tendë në një paralagje të Bagdadit. Meqë kryengritësit e strehuar në këto objekte, kishin vazhduar të shtinin kundër trupave, në ndihmë kishin arritur edhe forcat ajrore.
XS
SM
MD
LG