Ndërlidhjet

ATHINË


Presidenti grek Karolios Papulias akuzoi komunitetin ndërkombëtar se ka thyer premtimin lidhur me Kosovën, duke u shprehur se pak është bërë për të përmirësuar jetën në Kosovë.
"Një jetë më e mirë, të cilën komuniteti ndërkombëtar e premtoi pas bombardimeve në vitin 1999, ka humbur nëpër labirinthet burokratike të ndihmës ekonomike dhe humanitare"-tha Papulias në një fjalim të mbajtur në një universitet në Selanik, duke shtuar se "lideret botërorë harruan shpejt përgjegjësitë dhe premtimet e tyre".
XS
SM
MD
LG