Ndërlidhjet

KABUL


Sulmet e talibanëve në Afganistan po bëhen gjithnjë e më të vështira për t'u luftuar, kanë bërë të ditur burimet ushtarake amerikane.
Të njëjtat burime thanë se forcat talibane kanë shtuar numrin e sulmeve dhe kanë ndryshuar taktikat për të përhapur frikë në popull.
Gjatë mëngjesit të sotëm nga sulmi me raketë ndaj një shkolle janë vrarë gjashtë nxënës dhe janë plagosur disa të tjerë.
XS
SM
MD
LG