Ndërlidhjet

TEHERAN


Izraeli paraqet kërcënim për botën arabe, ka deklaruar presidenti iranian Ahmadinexhad, derisa sërish ka vënë në pikëpyetje Holokaustin, duke parashikuar rrënimin e Izraelit.
Këto komente ai i bëri gjatë një konference ndërkombëtare në mbështetje të popullit palestinez që filloi punimet në Teheran. Një nga qëllimet e konferencës është grumbullimi i fondeve për qeverinë palestineze të Hamasit. Kjo e fundit është përballur me ndërprerje fondesh nga bashkësia ndërkombëtare, pasi duhet të heqë dorë nga dhuna dhe të njohë shtetin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG