Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nën kujdesin e Qeverisë së Kosovës, në Teatrin Kombëtar në Prishtinë është mbajtur një akademi përkujtimore, në shenjë nderimi për Mahmut Bakallin, ish udhëheqësin e lartë të Kosovës, i cili vdiq dje pas një sëmundjeje të rëndë në moshën 70 vjeçare. Zoti Bakalli ka qenë deputet në Kuvendin e parë të Kosovës së pasluftës, zyrtar i lartë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe së fundi edhe këshilltar i kryeministrit Agim Çeku. Varrimi i tij bëhet sot në orën 17:00 në varrezat e kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG