Ndërlidhjet

WASHINGTON


Presidenti amerikan George W. Bush dhe sekretari i mbrotjes Donald Ramsfeld kane hedhur poshtë kërkesën për dorëheqjen e këtij të fundit, të kërkuar nga disa ish gjenerale, qw kritikojnë vendimet e SHBA-së lidhur me Irakun.
"Ka njerëz që qëndrojnë jashtë, të cilët janë në pension, që shohin pas, që thonë këtë apo atë, kjo është mirë, ata mund ta bëjnë këtë. Por kjo nuk do të thotë se kanë të drejtë", tha Rumsfeld per televizionin Al-Arabia.
Dje presidenti Bush u shpreh se Ramsfeld, gëzon mbështjen e tij të plotë, për atë që Bush e cilësoi, koha historike dhe e sfidave, për Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG