Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti i XVI-të sot ftoi për një zgjidhje të ndershme të çështjes bërthamore të Iranit, për një shtet të vërtetë palestinez dhe për bashkëpunim global në luftën kundër terrorizmit. Këtë thirrje Papa Benedikti i XVI-të e bëri gjatë mesazhit të tij të Pashkëve "Urbi et Orbi", nga Bazilika e Shën Pjetrit në Vatikan, para 100 mijë besimtarëve.
Mijëra të krishterë nga e gjithë bota u mblodhën sot në vendet e shenjta në Jerusalem për të kremtuar Pashkët.
Pashkët ortodokse janë një javë më pas.
XS
SM
MD
LG