Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish komandanti suprem i NATO-s, Uesli Klark i është bashkuar kërkesës së një numri të gjeneralëve amerikanë që kërkojnë dorëheqjen e sekretarit të mbrojtjes, Donald Rumsfeld. Gjenerali Uesli Klark, që komandoi NATO-n gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999, i deklaroi mediave amerikane se zoti Rumsfeld ka bërë zgjidhje të gabuara politike dhe se është koha për një udhëheqës të ri në Pentagon. Presidenti Bush, para dy ditësh, ka shprehur "mbështetje të plotë" për sekretarin Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG