Ndërlidhjet

AMMAN


Jordani e ka akuzuar Hamasin për grumbullimin e armëve në territorin jordanez, dhe e anuloi vizitën e ministrit të jashtëm të qeverisë palestineze, që drejtohet nga Hamasi.
Zëdhënësi i qeverisë tha se vizita e planifikuar e ministrit Mahmoud al-Zahar u anulua deri në "njoftimin e ardhshëm, në dritën e zhvillimeve të fundit dhe të sekuestrimit të armëve".
XS
SM
MD
LG