Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i irakut, Ibrahim al-Jaafari tha se ai nuk do të tërhiqet nga kandidatura e tij edhe për një mandat në postin e kryeministrit. Në një fjalim televiziv, ai tha se ai ende mbetet i nominuari i shiitëve. Vërejtjet e përfaqësuesëve sunitë dhe kurdë i kanë bllokuar përpjekjet e forcave politike për formimin e qeverisë së unitetit, katër muaj pasi u mbajtën zgjedhjet e përgjithshme.
XS
SM
MD
LG