Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari për shtyp i Shtëpisë së Bardhë, Scot McClellan shpalli sot se jep dorëheqje nga postii tij. Ai i tha presidentit Bush se do të vazhdoj të shërbej derisa të emërohet sekrteari i ri:
- Unë do të japë dorëheqje si sekretar për shtyp i Shtëpisë së Bardhë. Zoti president, ishte një nder i jashtëzakonshëm dhe privilegj që ju shërbeva për më tepër se shtatë vite, ndërsa për gati tri vite të fundit si sekretar për shtyp.
Ai tha se Shtëpia e Bardhë po kalon nëpër një periudhë të tranzicionit dhe se ai ishte i gatshëm për të lëvizë.
XS
SM
MD
LG