Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria britanike planifikon të dhurojë 3 milionë euro për të ndihmuar forcimin e sektorit të sigurisë dhe zhvillimin e institucioneve demokratike në Kosovë.
Paratë gjithashtu do të shfrytëzohen për të mbështetur negociatat mbi statusin e Kosovës, të ndërmjetësuara nga Kombet e Bashkuara, tha David Blunt, kreu i misionit diplomatik britanik në Kosovë.
Tre milionë euro janë ndarë nga fondi i qeverisë britanike për parandalimin global të konflikteve për vitet 2006 dhe 2007.
XS
SM
MD
LG