Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se se 4 ushtarë amerikanë e kanë humbur jetën nga shpërthimi i një bombe pranë rrugës në jug të Bagdadit.
Sipas Associated Press, me viktimat e sotme është rritur në 2.387 numri i ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak prej marsit, 2003.
Po sot, policia irakiane tha se ka zbuluar 11 kufoma në Bagdad dhe rrethinën e tij. Viktimat janë civilë, ndërsa te disa janë vërejtur shenja të torturës.
XS
SM
MD
LG