Ndërlidhjet

KATMANDU


Qindra kryengritës raportohen të kenë sulmuar bazat e sigurisë dhe ndërtesat qeveritare në një qytet në veri të Nepalit. Ushtria tha se 5 kryengritës dhe një ushtar janë vrarë gjatë luftimeve.
Ndërkaq departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar stafin e ambasadës dhe familiarët e tyre të largohen nga ky vendi, i cili është përfshirë nga protesta kundër sundimit të mbretit Gyanendra.
XS
SM
MD
LG