Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i brendshëm i Maqedonisë ka hedhur poshtë informacionet se Maqedonia apo agjentë amerikanë kanë qenë të përfshirë në rrëmbimin dy vjet më parë të një qytetari gjerman që përfundoi në Afganistan. Kalid al Masri, qytetar gjerman i lindur në Kuvajt deklaroi marsin e kaluar në Parlamentin Evropian se ishte arrestuar në kufirin maqedonas derisa kishte shkuar atje për pushime.
Por burimet zyrtare maqedonase thanë se asnjë shërbim i huaj i zbulimit dhe as forca maqedonase të sigurisë nuk ishin përfshirë në këtë ngjarje.
XS
SM
MD
LG