Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mahmoud Ahmadinejad sot përsëriti se vendi i tij nuk do t'ja vërë veshin kërkesave ndërkombëtare për të ndërprerë aktivitetet bërthamore. Ahmadinejad tha se Irani nuk "e çan kokën" për rezolutat e Këshillit të Sigurimit.
Ish presidenti iranian Akhbar Hashemi Rafsanxhani ka kërkuar nga vendet e përfshira në bisedimet bërthamore me Iranin t'i kthehen tryezës së bisedimeve.
Ai gjatë faljes të së premtes theksoi që të mos merrej ndonjë vendim që do të shkaktonte probleme si për Iranin dhe Perëndimin.
XS
SM
MD
LG