Ndërlidhjet

KANDAHAR/NJU DELHI


Trupi i pajetë i një të rrëmbyeri nga India është gjetur sot në pjesën jugore të Afganistanit. Raportohet se trupi ishte pa kokë. Zyra e krymeinistrit të Indisë, Manmohan Singh ka dënuar këtë vrasje duke e cilësuar atë si "akt johuman". Zëdhënësi i talibanëve, Mohammad Yousuf tha se ata e kanë vrarë të rrëmbyerin kua ai është përpjekur të ikte. Inxhineri nga India dhe shoferi i tij afgan ishin rrëmbyer të premten në rrugën Kandahar – Kabul.
XS
SM
MD
LG