Ndërlidhjet

XHAMU, INDI


Policia e Indisë thotë se militantët e dyshuar myslimanë kanë vrarë së paku 34 pjesëtarë hindu në Kashmirin që administraohen nga India. Ky sulm ndodhi para bisedimeve të parapara më vonë këtë javë, në Nju Delhi, ndërmjet kryeminsitrit të Indisë, Manmohan Singh dhe grupeve separatiste të Kashmirit. Por, zyrtari i ministrisë së brendshme të Indisë, Jaiswal tha sot se sulmi nuk do ti ndalë bisedmet paqësore:
- Dëshiroj ti them popullit në Xhamu, në Kashmir dhe në vend, që të mos brengosen. Incidentet e këtilla nuk do ta ndalin procesin e paqes.
XS
SM
MD
LG