Ndërlidhjet

MOSKË


Përmbytje serioze ka ndodhur në pjesë të Rusisë veçanërisht në Siberi, duke detyruar 6 mijë njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre.
Ministria ruse për situatat e emergjencës tha se 1 mijë e 350 shtëpi janë përmbytur ndërsa po merren masa për tu dhënë strehë 2 mijë e 800 njerëzve.
Përmbytjet për shkak të borës që shkrin, janë të zakoshme në Rusi në periudhën e verës.
Në maj të 2005-ës më shumë se 4 mijë persona që jetonin në Kaukaz, Çeçeni dhe Dagestan, u evakuan pas përmbytjeve të mëdha në këto rajone.
XS
SM
MD
LG