Ndërlidhjet

MADRID


Golashënuesi më i njohur i Real Madridit, Alfredo Di Stefano, e ka kritikuar klubin për praktikën e blerjes së lojtarëve të shtrenjtë.
Argjentinasi 79 vjeçar, i cili i priu Real Madridit në 5 fitore të njëpasnjëshme në Kupat Evropiane të futbollit, thotë se politikat e klubit e kanë minuar frymën ekipore dhe kanë ndikuar në lojën.
Prej fillimit të sezonit të kaluar, Reali ka shpenzuar rreth 100 milionë euro për lojtarë të rinj, megjithate bilancin e ndeshjeve e kishte më të rëndin në 50 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG