Ndërlidhjet

RUSI


Ministri rus i punëve të jashtme Sergei Lavrov kundërshtoi sot kritikat e nën presidentit të SHBA-së Dick Cheney lidhur me politikat e Kremlinit, por ai tha se kjo nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e Rusisë me perëndimin.
Lavrov fajësoi ndihmësit dhe këshilltarët e nën presidentit amerikan se e kanë disinformuar atë, lidhur me politikët ruse.
Cheney kish akuzuar Rusinë se po përpiqet të sprapsë arritjet demokratike të dekadave të fundit, gjë e cila sipas zyrtarit të lartë amerikan, do të ndikojë negativisht dhe tek vendet fqinjë.
XS
SM
MD
LG