Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 30 persona janë vrarë dhe 70 të tjerë janë plagosur si pasojë e incidenteve të ndryshme gjatë ditës në Irak.
Sulmi më i madh ndodhi në qytetin e shenjtë shiitë të Qerbelasë, ku një sulmues vetvrasës shkaktoi 20 të vdekur.
Po sot trupat britanike konfirmuan vdekjen e pesë ushtarëve nga rrëzimi i një helikopteri dje në Basra. Pesë irakianë humbën jetën gjatë të njëjtit incident.
XS
SM
MD
LG