Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Bashkimit Evropian për statusin e Kosovës Stefan Lehne, ka mbërritur sot në Prishtinë për bisedime me zyrtarët që do të fokusohen në çështjet ekonomike. Lehne krahas takimeve me ekspertë të ekonomisë do të takohet dhe me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu, kryeministrin Agim Çeku dhe zyrtarë të tjerë.
Bashkimi Evropian shpreson që të dy palët, Prishtina dhe Beogradi, të ulen të diskutojnë çështjet ekonomike rreth fundit të muajit, por data nuk është përcaktuar ende.
XS
SM
MD
LG