Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka kritikuar Shtetet e Bashkuara dhe Shqipërinë, për mosdorëzimin e pesë myslimanëve kinezë, që janë liruar nga burgu amerikan Guantanamo Bej dhe janë dërguar në Shqipëri, ku kanë kërkuar azil. Një zëdhënës i ministrisë së jashtme kinëze tha se Pekini ka dërguar notë proteste tek të dy vendet, për shkak se ato, i kanë trajtuar ata si refugjatë dhe jo si të dyshuar për terrorizëm-tha zëdhënësi i ministrisë së jashtme kineze.
XS
SM
MD
LG