Ndërlidhjet

TEHERAN


Më shumë se 20 anëtarë të organizatës joqeveritare amerikane "Miqësia e Pajtimit", kanë arritur sot në Teheran në një vizitë për të promovuar paqen.
Grupi, në të cilin ka përfaqësues të disa besimeve fetare, e solli një letër miqësie të shkruar nga mijëra amerikanë të thjeshtë.
"Unë shpresoj dhe lutem që Amerika dhe Irani të jenë miq përgjithmonë. Ka shumë njerëz që nuk kuptojnë çfarë po ndodh", tha Stenley Campbell, një nga vizitorët amerikanë, të cilët në Iran planifikojnë të qëndrojnë 12 ditë.
XS
SM
MD
LG