Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti i Irakut tha se mbi 1 mijë njerëz u vranë muajin e kaluar nga dhuna sektare që kaploi vendin.
Jalal Talabani gjithashtu tha se autoritetet irakiane janë të "shokuara dhe mllefosura" nga sulmet e përditshme të kryera për motive fetare apo etnike.
Po sot, policia tha se 11 njerëz e humbën jetën kur një i armatosur hapi zjarr në drejtim të një autobusi në qytetin Baquba, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG