Ndërlidhjet

BRUKSEL


Një zyrtar i lartë i NATO-s tha se Evropa përballet me kërcënime në rritje nga sulmet me raketa me rreze të gjatë veprimi, dhe sugjeroi ndërtimin e një rrjeti mbrojtës raketor.
Marshall Billingslea, kreu i Konferencës së NATO-s për Drejtoritë Kombëtare të Çarmatimeve, nuk tha se cila vende paraqesin kërcënime të tilla, por tha se ato janë emëruar në një raport, i cili sot iu është dorëzuar ambasadorëve të NATO-s.
XS
SM
MD
LG