Ndërlidhjet

PRISHTINË


Katër persona, tre gra dhe një fëmijë, janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në zonën e Vranjevcit në Prishtinë.
Sulmi ndodhi pranë një shkolle, por "policia dhe forcat e NATO-s larguan fëmijët nga zona e sulmit dhe filluan hetimet", thanë burimet e policisë.
Qeveria e Kosovës përmes një deklarate vlerëson se incidenete të tilla "dëmtojnë imazhin e Kosovës dhe pozicionin e saj në bisedimet aktuale".
Më tej Qeveria e Kosovës "i bën thirrje gjithë qytetarëve të bashkëpunojnë me policinë për t'i ndihmuar që të zbardhin incidente të tilla."
XS
SM
MD
LG