Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Gerorge Bush i kërkoi senatit të lëvizë shpejt për aprovimin e të emëruarit të tij, si shefin e Agjensisë Qëndrore të Inteligjencës, CIA.
Në fjalimin e tij të përjavshëm në radio, Bush lavdoi ish gjeneralin e Forcave Ajrore amerikane Michael Hayden, si një njeri që njeh mirë inteligjencën në botë dhe super të kualifikuar për të udhëhequr CIA-n.
Hayden është përzgjedhur për të zëvendësuar Porter Goss i cili dha dorëheqjen javën e kaluar, nga pozicioni i shefit të CIA-s.
XS
SM
MD
LG