Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane raporton se djali i kreut të Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe dy truproja, janë gjetur të vrarë sot në Bagdad. Në fakt gjyqtari i lartë ka qenë vetë, disa herë shënjestër e sulmeve ndaj tij.
Ndërkaq në dy incidente të ndryshme sot, një ushtar amerikan u vra ndërsa makina me të cilën udhëtonte u godit nga një bombë dhe një polic u vra, si pasojë e një shpërthimi në shtëpinë e tij pranë Hillah.
Gjatë natës së mbrëmshme një ushtar irakian u vra gjatë një përplasje mes dy njësive ushtarake irakiane.
XS
SM
MD
LG