Ndërlidhjet

SAN PAOLO


Ka mbërritur në të paktën 52 numri i të vrarëve në qytetin brazilian të San Paolos nga të cilët 35 policë.
Viktimat janë pasojë e mbi 100 sulmeve të kryera gjatë natës kundër stacioneve policore nga gangsterë të armatosur.
Burimet zyrtare thonë se sulmet kanë nisur në shenjë hakmarrje për transferimin e 765 të burgosurve në burgjet e sigurisë së lartë. Në mesin e këtyre të burgosurve kanë qenë dhe krerët e rrjeteve kriminale.
XS
SM
MD
LG