Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shtyrë për në vjeshtë marrjen e vendimit për anëtarësimin e Bullgarisë dhe Rumanisë në Union.
Kjo bëhet e ditur nga agjencia Reuters, e cila shton se Bashkimi Evropian mund të shtyjë anëtarësimin e këtyre dy vendeve deri në vitin 2008 nëse ato vlerësohen se janë të papërgatitura.
XS
SM
MD
LG