Ndërlidhjet

ROMË


Prokurorët kanë marrë në pyetje ish menaxharin e përgjithshëm të ekipit të futbollit Juventus, i cili dje fitoi kampionatin italian.
Menaxheri i Juventusit dha dje dorëheqjen pas skandalit më të madh që ka përfshirë sportin italian ku katër klubet kryesore, drejtuesit e Federatës dhe arbitrat kanë shitur ndeshje apo fiksuar që më parë rezultatin.
Nëse drejtuesit e Juventusit dalin të përfshirë në skandalin në fjalë, atëherë ekipi kampion rrezikon të humbasë titullin dhe të kalojë në kategorinë e dytë.
41 zyrtarë të futbollit, lojtarë dhe arbitra janë nën hetime.
XS
SM
MD
LG