Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm i unionit Serbi-Mali i Zi, Vuk Drashkoviq, i ka thënë të dërguarit të BE-së në bisedimet për statusin e Kosovës, Stephan Lehne se zhvillimi i qëndrueshëm i Kosovës është i mundur vetëm në bashkësi me Serbinë.
Lehne, i cili sot qëndron në Beograd, ka nënvizuar se duhet të zhbllokohet kriza e shkaktuar në procesin negociator, dhe të vazhdohet zgjidhja e problemeve praktike që kanë rëndësi universale, pavarësisht zgjidhjes përfundimtare të statusit të Kosovës, thuhet në komunikatën e ministrisë së jashtme në Beograd.
XS
SM
MD
LG