Ndërlidhjet

HAVANA


Presidenti i Kubës Fidel Castro është zotuar të japë dorëheqje nëse ravista amerikane "Forbes" do të sjell dëshmi se Castro është sundimtari i shtatë për nga pasuria në mbarë botën, me asete prej 900 milionë dollarë në llogaritë e huaja bankare.
Udhëheqësi komunist deklaroi se pasuria financiare e tij është zero, dhe si kryetar shteti fiton vetëm 40 dollarë në muaj.
XS
SM
MD
LG