Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryesuesi i Këshillit Konsultativ për Komunitete në Kosovë, Veton Surroi sot në veri të Mitrovicës është takuar me liderin serb, Oliver Ivanoviq. Tema që u dismutuan ishin kthimi i romëve të zhvendosur nëpër shtëpitë e tyre, si në jug ashtu edhe në veri të qytetit, negociatat për statusin dhe çështja e kthimit të serbëve në institucionet e Kosovës.
XS
SM
MD
LG