Ndërlidhjet

PRAGË


Vendet e Bashkimit Evropian e kanë bojkotuar takimin rajonal triditësh të organizatës botërore policore Interpol, i cili ka filluar sot në Minsk të Bjellorusisë. Prej 46 vendeve po marrin pejsë vetëm përfaqëeus të 12 vendeve të rajonit. Kjo ndodhi pas kritikave të Bashkimit Evropian për zgjedhjet e fundit presidenciale në Bjellorusi. Sekretari i përgjithshëm i Interpolit, Ronald Noble tha se bojkoti do të ndikoj në diskutimet për çështjet siç janë trafuikimi i njerëzve dhe drogës dhe për krimin e organizuar.
XS
SM
MD
LG