Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku sot është takuar me anëtarë të Komisionit për politikë të jashtme të Parlamentit gjerman. Pas këtij takimi ai ka thënë se "shpjeguam se pavarësia është zgjidhja e vetme dhe e qëndrueshme për Kosovën". Kryesuesi i këtij Komisioni, Rupret Polens u shpreh se kërkesat e kosovarëve në negociatat në Vjenë janë legjitime. Kryeminsitri Çeku u takua edhe me zyrtarë të tjerë gjermanë.
XS
SM
MD
LG