Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shpallur sot bllokimin e pasurisë dhe fondeve të presidentit të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko dhe të 35 zyrtarëve të tjerë të lartë të këtij vendi. Ky vendim u mor si përgjigjje ndaj akuzave për vjedhje zgjedhore gjatë rizgjedhjes së zotit Lukashenko në muajin mars dhe për shkak të vazhdimit të presionit të madh ndaj grupeve opozitare në Bjellorusi.
XS
SM
MD
LG