Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan ka thënë sot se shpreson se diskutimet aktuale në Këshillin e Sigurimit do të arrijnë një zgjidhje për çështjen e programit bërthamor të Iranit. Mëtutje zoti Annan theksoi:
- Ekziston edhe nevoja për uljen e temperaturës dhe përmbajtje nga aksionet dhe retorika që mëtutje mund ta nxisë situatën, tha Kofi Annani gjatë një fjalimi në Tokio të Japonisë.
XS
SM
MD
LG