Ndërlidhjet

PRAGË


"Jam i bindur se përmes këtyre bisedimeve do krijojmë kushte të cilat do t'i lejojnë pakicave të kenë një jetë më të mirë se ajo që kanë tani", ka deklaruar kryenegociatori për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari pas takimit me kryeministrin çek, Jiri Paroubek.
"Çështjet që kanë të bëjnë me pakicat duhet të zgjidhen çfarëdo qoftë statusi i Kosovës", theksoi Ahtisari, i cili po vazhdon turneun e tij në qendrat rajonale dhe ndërkombëtare lidhur me statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG