Ndërlidhjet

TIRANË


"Kryeprokurori i përgjithshëm duhet të largohet dhe unë personalisht nuk kam lënë përpjekje pa bërë për zgjidhje institucionale", ka komentuar sot në një takim me analistë dhe gazetarë kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.
Sipas kryeministrit Berisha, kryeprokurori i përgjithshëm nuk ka ndjekur asnjë nga dosjet e paraqitura shumë vite më parë. Përballë dhjetëra analistëve dhe gazetarëve, kryeministri Berisha tha se prokuroria është një organ i implikuar vetë në dosjet e krimit.
XS
SM
MD
LG