Ndërlidhjet

KABUL


Përleshje të reja kanë shpërthyer ndërmjet ushtarëve afganë dhe talibanëve në provincën jugore Helmand.
Ndërkohë, një ushtar amerikan e ka humbur jetën dhe 6 janë plagosur, kur patrulla e përbashkët e tyre me forcat afgane, u sulmua dje në provincën Uruzgan.
Së fundi, Afganistani jugor ka qenë arenë e luftimeve të ashpra, në të cilat janë vrarë mbi 100 talibanë dhe janë arrestuar dhjetra militantë.
XS
SM
MD
LG