Ndërlidhjet

SHARM EL-SHEIK


Zëvendës Sekretari i Shtetit Robert Zoellick është takuar me presidentin palestinez Mahmoud Abbas anash Forumit Ekonomik Botëror në Sharm el-Sehik.
Nuk ka raporte mbi detajet e takimit, që u zhvillua në kohën kur janë rritur tensionet ndërmjet qeverisë së Hamasit dhe forcave palestineze të sigurisë, besnike ndaj presidentit Abbas.
Në forumin 3 ditor në Egjipt marrin pjesë rreth 1.200 personalitete të biznesit dhe udhëheqës politikë nga Lindja e Mesme. Përjashtim bëjnë përfaqësuesit nga
Irani, Siria dhe qeveria e Hamasit.
XS
SM
MD
LG