Ndërlidhjet

MOSKË


Gjashtë paqëruajtës rusë e humbën jetën dhe disa u plagosën kur autoblinda e tyre u rrokullis sot në një lum në Abkhazi.
Rusia ka forcat paqëruajtëse të saj në dy epublikat e Gjeorgjisë, Abkhazi dhe Osetinë jugore.
XS
SM
MD
LG